7 TIPŮ, JAK NA MINIMALISTICKÝ INTERIÉR

Proč mám ráda minimalismus, a co to pro mě znamená?

Jsem člověk milující svobodu, klid a harmonii. Proto i prostory, ve kterých se cítím dobře jsou vzdušné, prostorné a nic vás tam neruší. Přesně takové interiéry navrhuji. Vše má své místo a svůj účel. Nic tam není navíc. Prostory, které jsou zároveň moderní a nadčasové. Minimalismus je životní styl, který začíná ve vaší hlavě. Prvním krokem je vytřídění nepotřebných, nepoužívaných a zbytečných věcí. Dbejte spíše na kvalitu, ne na kvantitu. Minimalistický interiér vám dovolí pozornost a energii věnovat lidem, kteří jej s vámi sdílí, ne věcem kolem. Jestliže poctivě vytřídíte nepoužívané věci zjistíte, že ani zahltit interiér nábytkem a velkým množstvím úložných prostor není třeba.

A jak takový minimalistický interiér vypadá?

V 7 tipech vám poradím, jak si zařídit interiér v minimalistickém stylu.

1. Neutrální barvy

Bílá, šedá, béžová, hnědá, černá. Hrajte si s odstíny, materiály a texturami. V takovém interiéru může vaše mysl odpočívat a žádné výrazné barvy kolem ji nebudou rušit. Můžete si také zařídit monochromatický interiér s jednou výraznější barvou v akcentu.

2. Čisté a jednoduché linie

Volte základní geometrické tvary nábytku. Pamatujte na odlehčenost v interiéru. Méně je někdy více, proto se raději vyvarujte příliš složitým a zdobným prvkům.

3. Vestavěný nábytek a minimum horizontálních linií

Pokud nemáte šatnu, volte skříně až ke stropu. Vestavěný nábytek se přizpůsobí přímo danému prostoru, a ten bude působit jednotně a čistě. Dbejte také na minimum horizontálních linií, které prostor zbytečně rozčleňují. Interiér, pak působí chaoticky a neuspořádaně.

4. Minimum dekorací

I minimalistický interiér může být útulný. Vyhněte se poličkám s množstvím maličkostí. Poličky a vitríny nahraďte třeba hezkou tapetou s jemnou strukturou nebo na stěnu pověste velký originální obraz. Vázu mějte na stole pouze jsou-li v ní květiny. Pokud máte menší dekorace, kterých se nechcete vzdát, ale zároveň chcete, aby působily uspořádaně, tak jim jednotu dodáte naaranžováním na tác.

5. Všechno má svůj účel

Vybírejte pouze dekorace, které mají v interiéru své opodstatnění. V jednoduchosti je krása. Proto si dobře ujasněte, co je pro vás v interiéru nezbytné, a bez čeho se dokážete s klidným srdcem obejít.

6. Kvalitní materiály a textilie

V minimalistickém interiéru byste měli dbát na použití kvalitních materiálů, což je pro takový interiér naprosto klíčové. Kvalitní materiály pak mohou zastupovat i roli dekorativního prvku. Není zakázáno používat textilie např. záclony, koberce atd., ale i zde platí jakási střídmost a jednoduchost daného prvku.

7. Rostliny

Máte rádi květiny? Použijte je! I v minimalistickém interiéru má dle mého názoru rostlina své místo. Kytka je živý element, který dodá na útulnosti a vnese do domu kousek přírody. Než mít ale parapet obložený množstvím menších květin, volte raději květiny ve velkých květináčích, kterých budete mít podstatně méně.

Mějte na paměti, že méně, je více. Ze všeho nejdůležitější ale je, abyste se vy doma cítili příjemně. Ať už máte interiér inspirovaný minimalismem, modernou, jiným stylem nebo třeba kombinací stylů.

Podobné příspěvky