JAK SPOLEČNĚ VYTVOŘÍME NÁVRH VAŠEHO INTERIÉRU VE 4 KROCÍCH

Průběh návrhu interiéru

Myšlenka

V této fázi je nutné sdělit mi detailně vaše požadavky, sny, přání, co se vám líbí a nelíbí, co třeba v novém interiéru určitě chcete mít z již vlastněných věcí a naopak co absolutně nechcete, pokud něco takového je. Já pak ze všech zjištěných informací vymyslím, jakým směrem se bude koncept vašeho interiéru ubírat. Je možné, že vám budu některé zásahy rozmlouvat, když na to nebudete mít rozpočet. Nebo vás naopak přemlouvat, abyste v rozpočtu přidali, když v tom ucítím smysl a potenciál. Postupně během celého procesu návrhu jsme neustále v kontaktu a vše konzultujeme a upravujeme dle vašich požadavků, abyste byli s výsledkem spokojeni a v novém domově se vám žilo krásně.

Dispozice

Dispoziční řešení interiéru je nejdůležitější fází studie interiéru. Je to v podstatě stavební kámen a základ celého projektu. Když je navržená správná a fungující dispozice, máte ze 70% vyhráno. Jde o to, aby fungoval plynulý provoz v interiéru, aby nedocházelo ke kolizím, a aby něco nechybělo či nepřebývalo. Nejraději propojuji interiér s exteriérem domu. Interiér je místo, kde člověk bydlí, pracuje a tráví tam svůj čas. Proto si myslím, že interiérem by se mělo při návrhu začínat. Navrhovat dům od jeho interiérových částí, dispozic a rozmístění budoucího nábytku a postupně přecházet k hmotám domu, jako takového. Pokud je to možné, zapojuji se do celého procesu nejraději již v části projektu, abych si toto vše mohla ohlídat.

Barvy a materiály

Barvy a materiály souvisí s konceptem, který jsme si na začátku vytyčili. Koncept slouží pouze jako vodítko, abychom se následně ve výběru nezamotali. Sladíme spolu barvy a materiály. Doporučím vhodné kombinace, které by vás samotné možná ani nenapadly. Dáme vašim představám jasné obrysy. Cílem spolupráce je najít pro vás to nejoptimálnější řešení, abyste byli ve svém novém domově spokojeni.

3D vizualizace

Celý koncept následně zhmotníme pomocí 3D vizualizace. Uděláte si tak jasnou představu o hmotách v interiéru, o barevné kombinaci, sladění použitých dekorů a tvarosloví. Vizualizace slouží jako nástroj pro lepší představu rozmístění nábytku, a také jeho návrh na míru.

Může vás napadnout, že vám to takto bude stačit. Celý návrh ale není zpracovaný do detailů. Nenajdete v něm konkrétní zařizovací předměty od konkrétních dodavatelů, pouze jakýsi nástin, ani dokumentaci pro nacenění nábytku na míru. Pozice světel a vypínačů ani konkrétní dekory a materiály.

Podle dobře zpracovaného návrhu se pak snadno navazuje na nejdůležitější část a tou je samotná realizace. Já totiž v návrhu od začátku pracuji s tím, co realizovat lze, a co je ještě v rámci předem daného rozpočtu. V dalších fázích pak vybereme konkrétní povrchy a výrobky podle ceny a dodavatele.

A jak dlouho toto celé trvá? V ideálním případě přibližně osm týdnů, ale také záleží na tom, jak máte čas na společné schůzky a konzultace.

Podobné příspěvky