JAK ZAŘÍDIT MALOU KOUPELNU, ABY PŮSOBILA PROSTORNĚ

Vzhledem k omezeným prostorům, se kterými se v našich domovech často potýkáme se stává zařizování malých koupelen výzvou. I když máte k dispozici pouze malý prostor, vaše koupelna může být stále elegantní a funkční. Následující návrhy a tipy vám pomohou malou koupelnu zařídit tak, aby působila prostorně.

1. Využijte zrcadla

Velké zrcadlo s efektem zdvojení prostoru je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak koupelnu opticky zvětšit. Kromě toho může zrcadlo nad umyvadlem dramaticky zvýšit množství světla v místnosti.

2. Světlé barvy

Světlé barvy, zejména bílá, mohou místnost opticky zvětšit a odráží více světla než tmavé barvy. Můžete použít světlé barvy na stěnách, podlaze i na koupelnovém nábytku.

3. Správný výběr nábytku

Volte nábytek, který je ve vaší koupelně skutečně potřeba a je vhodně velký. Nábytkem na míru docílíte využití veškerého prostoru a získáte tím úložné místo navíc.

4. Vertikální úložný prostor

Využijte výšku koupelny k uložení věcí. Police, háčky na zdi nebo vestavná skříň nad pračkou mohou poskytnout dostatek místa pro uložení všech potřebných předmětů bez toho, aby byl prostor přeplněný.

5. Skleněné sprchové dveře

Skleněné dveře nebo přepážky vám umožní vidět celou koupelnu najednou, což ji opticky zvětší. Existují sprchové zástěny, které se dají složit na stranu. Pokud nemá váš sprchový kout vaničku, získáte celý prostor sprchového koutu navíc a vaše koupelna bude najednou o hodně větší.

6. Minimalistický design

Přeplněná koupelna bude působit ještě menším dojmem. Vyhněte se nepořádku a držte se principu „méně je více“.

V neposlední řadě je dobré si uvědomit, že každá koupelna je jedinečná. Co funguje ve jedné koupelně, nemusí nutně fungovat v jiné. Než se rozhodnete pro konkrétní řešení, zvažte, jaké funkce a prvky jsou pro vás klíčové a snažte se je maximálně využít.

Přestože máte malou koupelnu, neměli byste se cítit omezeni. S trochou kreativity a plánování můžete vytvořit místo, které je jak funkční, tak krásné. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli strategii, důležité je, aby vaše koupelna byla místem, kde se cítíte pohodlně a uvolněně a těšíte se, až v ní budete relaxovat.

Podobné příspěvky