PODSTAVNÝ DŘEZ ZLEPŠÍ FUNKČNOST I DESIGN VAŠÍ KUCHYNĚ

Podstavný dřez v kuchyni

Výběr dřezu do vaší vysněné kuchyně závisí na mnoha faktorech. Je to především estetika, ale také praktičnost, kterou bych já za sebe dala na první místo. V některých případech může být umístění dřezu pod pracovní deskou kuchyňské linky tou nejlepší volbou. Rozhodně je to elegantní a praktické řešení, které přinese do vaší kuchyně moderní a čistý vzhled.

Dřez pod pracovní deskou se vyznačuje svou šikovností a jednoduchostí. Neobsahuje zvýšenou hranu, do které by zapadávaly drobky a nečistoty. To znamená, že se snadno čistí a udržuje. Takový dřez je skvělou volbou pro ty, kteří se snaží o minimalismus v designu a rádi udržují vše jednoduché a elegantní.

Jestliže uvažujete o takovémto dřezu, je důležité vzít v potaz, že ne každý materiál kuchyňské desky umožňuje spodní montáž. Je tedy třeba pečlivě zvolit ten správný materiál kuchyňské desky, který se bude hodit k vaší kuchyni a bude splňovat vaše požadavky. Mezi materiály, které umožňují umístit dřez pod pracovní desku patří přírodní kámen, umělý kámen, technický kámen, dřevo, kompaktní laminát, keramika a sklo.

Každý z těchto materiálů má své vlastní výhody a nevýhody. Důležité je zvážit, který materiál je pro vaši kuchyň, vaše potřeby i finanční možnosti nejvhodnější. Například přírodní kámen je odolný, ale může být nákladný, zatímco dřevotříska je levnější, ale nemůžete u ní počítat se spodní montáží dřezu.

Do některých materiálů si můžete nechat vyfrézovat odkapávací drážky. Nahradíte tak odkapávač, který bývá součástí dřezů montovaných na desku. Výhodou je kromě estetiky také to, že ušetříte místo na kuchyňské lince.

Na druhou stranu, dřevotříska a HPL jsou materiály, které umístění dřezu pod desku neumožňují. Takže pokud si vyberete jeden z těchto materiálů pro vaši kuchyňskou desku, budete muset umístit dřez vždy na desku. Někteří dodavatelé kuchyní nabízejí možnost montáže dřezu zapustit do HPL desky. Já bych tuto variantu nedoporučovala, neboť vzniká velké riziko, že se silikon kolem dřezu vyloupe a do materiálu desky zateče. Pokud se tak stane, je deska neopravitelná. Zvažte si sami, jestli vám to za to riziko stojí.

Podstavný kuchyňský dřez

Pokud chcete dosáhnout ještě více sjednoceného vzhledu, můžete se rozhodnout pro dřez ze stejného materiálu, jako je pracovní deska. To vytváří velmi plynulý a jednotný vzhled kuchyně. Materiály, které umožňují mít dřez i desku v jednom kuse či ze stejného materiálu jsou kámen, technický kámen, umělý kámen známý jako corian a nerez.  Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají minimalistický a moderní design.

Jaký typ dřezu máte ve své kuchyni vy? Pokud zvažujete a vybíráte nový dřez, určitě to nepodceňte. Zjistěte si, jaké jsou aktuální možnosti na trhu, ještě než finálně vyberete materiál vaší pracovní desky kuchyně. A pokud celý procesem výběru nové kuchyňské linky nechcete procházet sami, ráda vám linku navrhnu.

Podobné příspěvky