JAK PROBÍHÁ REALIZACE VAŠEHO INTERIÉRU V 7 KROCÍCH

Realizace interiéru

Výběr konkrétních prvků

Realizační fáze začíná výběrem konkrétních prvků a zahrnuje obcházení showroomů. Na základě finálního výběru pak připravím dokumentaci. Z návrhu a naší dosavadní komunikace vím, jestli by měli být konkrétní prvky kulaté nebo hranaté, jak by měly být velké, v jaké barvě se nám budou do interiéru nejvíce hodit atd. Když nyní vybírám konkrétní prvky, tyto skutečnosti zohledňuji. Samozřejmě s tím souvisí i požadavky na cenu, vaše preference značek nebo technické detaily. Následně si řekneme, zda je cena a vybrané prvky v pořádku nebo budeme hledat alternativy. Finále této fáze je připravený kompletní soupis prvků, naceněný a vámi odsouhlasený.

Spárořezy

Už známe velikost i konkrétní typ dlaždiček. Ty jsme totiž vybrali v předchozím kroku. Nyní vypracuji dokumentaci spárořezu obkladů, aby obklady navazovaly přesně, jak potřebujeme v návaznosti na baterie, umístění wc nebo vany. Definuji umístění baterií, jak vysoko budou nad umyvadlem nebo ve sprchovém koutě. Vše si sladíme tak, aby celek i jednotlivé prvky skvěle fungovaly.

Vývodové plány elektro a vodoinstalací

Připravím konkrétní vývodové plány na odsouhlasené prvky v koupelně a kuchyni. Vypracuji dokumentaci, ve které upřesním pozice světel, zásuvek, vypínačů a potřebných instalací ke spotřebičům v kuchyni.

Dokumentace pro zakázkovou výrobu

Už se blížíme téměř do finále. Dokumentaci pro stavební část máme za sebou. V dokumentaci pro zakázkovou výrobu řešíme prvky, které už stavbu nijak neovlivňují. Konkrétně jde o nábytek, který se bude vyrábět dle návrhu na zakázku. Jde o vestavný nábytek, ale i volně stojící kusy nábytku, svítidla a případně i doplňky. I v této fázi je nutné vypracování dokumentace pro zakázkovou výrobu. Nejedná se však o výrobní dokumentaci, tu si zpracovávají jednotliví výrobci sami. Jedná se o dokumentaci určenou jako podklad k nacenění, specifikaci detailů a návazností.

Výběr dodavatelů

Tato část zahrnuje výběr dodavatelů stavebních částí, ale i jednotlivých řemeslníků a dalších dodavatelů. Vše záleží na velikosti projektu a potřebných profesích. Součástí je komunikace s potenciálními dodavateli, ale především s těmi vybranými.

Realizační management

Koordinace profesantů a autorský dozor je i přes precizně vypracovaný projekt velmi důležitá. Při realizacích vyvstávají problémy, se kterými není v realizační dokumentaci počítáno. Přece jenom nemáme křišťálovou kouli. Je proto nuté vzniklé problémy ihned řešit, rozhodovat se a hledat nová řešení taková, aby nebyla prvotní myšlenka shozena ledabylým řešením, které si řemeslník sám vymyslí. Většinou nejdou realizace úplně po másle, ale od toho jsem tady, abych vás při nich držela nad vodou s pozitivním výhledem na úspěšně zvládnutý a dotažený interiér.

Doplňky v interiéru

Pokud budete chtít dotáhnout váš interiér do nejmenšího detailu, mohu vám s tím pomoct. Vyberu a nakoupím za vás povlečení, ručníky, nádobí, vázy i polštáře. Poohlédnu se po uměleckém kousku na vaši zeď nebo jej necháme namalovat na míru přímo do vašeho interiéru.

Podobné příspěvky