JAKÉ VÝHODY NABÍZÍ NÁBYTEK NA MÍRU?

Už ze slovního spojení „nábytek na míru“ vyplývá, že daný nábytek je vyroben tak, aby pasoval přesně do konkrétního prostoru. Můžete si vybrat materiál, barvy, dekory, systém otevírání, úchytky, kování a hlavně to, jak vlastně bude nábytek sestaven. Kolik bude mít skříněk, šuplíků, polic, jak od sebe budou daleko atd. Zkrátka můžete si s nápady hezky vyhrát a z prostoru vytěžit maximum. Nábytek na míru se hodí do všech typů bydlení a troufám si říci, že i téměř do všech stylů interiérů.

Konzultace

Před realizací nábytku na míru je důležité vše dobře zkonzultovat. Doporučuji nechat si poradit od návrháře interiérů, který má s nábytkem na míru zkušenosti a navrhne vám takové řešení, které bude odpovídat danému prostoru i vašim představám. Nepodceňujte ani konzultaci s truhlářem, který bude nábytek na míru vyrábět. Interiérový designér, který vám bude nábytek na míru navrhovat by měl do podkladů zakreslit všechny detaily, ale zároveň ze zkušenosti vím, že je lepší, aby měl možnost se zhotovitelem probrat detaily také osobně. Někdy si totiž truhláři chtějí poradit s nejasnostmi sami, a pak může být výsledek jiný, než byl zamýšlen návrhářem.

Cena

Výslednou cenu za realizaci nábytku na míru určuje více faktorů. Je to velikost nábytku, materiál, dekor či barva, množství šuplíků a další vnitřní úložné prostory, kování, náročnost zhotovení, systém otevírání atd. Čím víc obyčejnější řešení nábytku zvolíte, tím bude výsledná cena levnější a naopak. Čím kvalitnější a sofistikovanější řešení nábytek bude, tím bude jeho cena vyšší. Záleží také na zhotoviteli, jakou má cenovou politiku. Ze své zkušenosti vím, že ceny u jednotlivých truhlářů se liší i několikanásobně.

Jednotnost v interiéru

Díky nábytku na míru docílíte jednotnosti ve vašem domově. Můžete vybírat z celé škály barev a dekorů a jednoduše sladíte celý byt do jednotného stylu i barvy. Nemusíte volit jednu barvu, která se ponese celým bytem, ale volte chytře např dvě, tři barvy, které se budou na nábytku opakovat. S laděním barev vám jistě pomůže váš interiérový designér, který má pro ladění barev v interiéru cit.

Čas

Jediná nevýhoda, kterou nábytek na míru přináší je čas. Zhotovení návrhu, zaměření, objednání materiálů, výroba a montáž, to jsou nutné kroky, bez kterých se při zhotovení nábytku na míru neobejdete. Celý tento proces zabere nějaký čas. Záleží také jaké množství nábytku na míru si budete nechávat zhotovit a jak je zhotovitel vytížený. Můžu ale ze zkušenosti říct, že délka dodání je v řádu měsíců. Počítejte min tři měsíce, a to jsem velmi optimistická, spíše víc.

Kvalita

Nábytek na míru bývá o mnoho kvalitnější než sériově vyráběný nábytek ze řetězců. Záleží ale na zhotoviteli, použitých materiálech a kování. Největší oblibě se v poslední době činí nábytek z lamina, laminátu nebo masivu. Alternativou k masivnímu nábytku může být dýha. Nábytek ale může být vyroben také v povrchové úpravě laku v matném či lesklém provedení nebo např. u kuchyní se můžeme setkat s foliovanými dvířky.

Doplňky

Nábytek na míru pak můžete ladit s doplňky vyrobenými z různých dalších materiálů, jako je např. sklo, kámen, kov, kůže nebo plast, textil. Použitím doplňků váš domov zútulníte a dodáte tomu tu správnou domácí atmosféru. Na trhu najdete nepřeberné množství doplňků a dekorací, ale doporučila bych držet se dekorací v jednotném stylu, který si předem promyslíte.

Podobné příspěvky