MOJE CESTA K VYTVÁŘNÍ MODERNÍCH, OSOBITÝCH A PRAKTICKÝCH INTERIÉRŮ

Ráda bych se s vámi v tomto článku podělila o mou cestu k vytváření jedinečných, moderních a praktických interiérů. Je to cesta plná tvůrčího objevování, neustálého učení se, a zároveň cesta velkého uspokojení. Věřím, že můj příběh vám může poskytnout několik cenných tipů a trochu inspirace, pokud máte zájem o design interiérů nebo se jen chcete inspirovat někým, kdo šel za svým snem.

Začátek mé cesty

Vždy mě fascinovalo, jak může být prostor proměněn hlavně pomocí změny uspořádání nábytku. Jak se může člověk hned lépe cítit, když není zahlcen zbytečnými věcmi a v interiéru může tzv. svobodně dýchat. Rozmístění nábytku dělá opravdu hodně, to jsem věděla už jako malá holka, když jsem si představovala, jak se dá proměnit náš dětský pokojíček pouze přesunem nábytku. Ale moje cesta k navrhování interiérů začala až po vystudování vysoké školy, která neměla s architekturou nebo designem interiérů nic společného, bohužel. Odpracovala jsem několik let v oboru financí, abych si uvědomila, že miluju interiérový design a architekturu a už nechci ztrácet čas věnováním se něčemu jinému. Dala jsem se tedy na studium interiérového designu, abych lépe chápala zákonitosti, jak můžeme prostor proměnit tak, aby byl nejen krásný, ale také funkční a pohodlný.

Vytváření osobitých interiérů

Studium jsem zdárně dokončila. A co víc, utvrdilo mě v tom, že jsem na správné cestě. Mám cit pro dispoziční řešení a intuitivně vnímám nejvhodnější rozmístění nábytku, výšky i vertikální a horizontální linie v interiéru. Vytváření interiérů pro mě není jen o výběru správného nábytku nebo barev stěn. Jde o to vytvořit prostředí, které odráží osobnost a potřeby majitele. Považuji za důležité porozumět zákazníkovi, pochopit jeho životní styl a preference. Každý interiér by měl být jedinečný, stejně jako jsou jedineční lidé, kteří v něm žijí.

Moderní interiéry

Moderní design je mi velmi blízký. Mám ráda jeho čisté linie, jednoduchost a smysl pro minimalismus. Také pro mě představuje využití nejnovějších technologií a materiálů. Moderní design by měl být nejen krásný, ale také praktický a trvale udržitelný. Neznamená to však slepé následování trendů, to spíš naopak. Trendům se vyhýbám, zaměřuji se spíše na nadčasovost.

Praktické interiéry

Praktičnost je klíčovým prvkem při navrhování jakéhokoli interiéru. Nezáleží na tom, jak krásný je prostor, pokud není funkční. Každý kus nábytku, každý prvek by měl mít svůj účel. Mým cílem je vytvářet prostory, které jsou nejen esteticky přitažlivé, ale také maximálně využívají každý centimetr prostoru a usnadňují život svým uživatelům.

Moje cesta k vytváření osobitých, moderních a praktických interiérů byla a stále je plná objevování a učení. Ale je to cesta, kterou bych si zvolila znovu a znovu. Je zároveň výzvou i uspokojením vidět, jak se mou rukou mění prostor a stává se místem, kde se lidé cítí skutečně jako doma. Doufám, že budu moci i nadále svými návrhy přinášet radost a pohodlí do mnoha dalších domovů.

Podobné příspěvky